יתר לחץ דם

הצורך טיפול במדללי דם נוספים, ואף בתרופות חדשות נוספות.  

פרופ׳ יריב יוגב, מומחה למיילדות וגינקולוגיה ובעל התמחות על ברפואת האם והעובר, צבר במהלך השנים ניסיון בינלאומי עשיר בתחום מעקבי הריון והריונות בסיכון גבוה, לרבות נשים עם יתר לחץ דם בהריון וטיפול במקרי רעלת הריון. פרופ׳ יוגב מכהן כיום כמנהל ביה״ח ליס ומנהל מערך הנשים והיולדות במרכז הרפואי איכילוב. קודם לכן, היה מנהל חדרי הלידה, המיון המיילדותי ומחלקות היולדות בביה״ח בילינסון. יוגב הוא מומחה בעל שם עולמי בתחום המיילדות ומעקבי ההריון, לשעבר יו״ר החברה הישראלית לרפואת האם והעובר והאחראי על תחום הסוכרת ההריונית בחברה האמריקנית לרפואת האם והעובר. במהלך השנים, פרופ׳ יוגב פרסם כ-300 מאמרים ושני ספרים בתחום. 

יתר לחץ דם בהריון הינה מחלה שכיחה היכולה להיות קשורה בסיבוכי הריון, לרבות רעלת הריון, פגיעה בגדילתו של העובר, היפרדות שליה, לידה מוקדמת ועוד. מחלות יתר לחץ הדם יכולות להיות כרוניות (טרם הכניסה להריון או המתפתחות בחציו הראשון של ההריון), או כאלו המתפתחות במהלך ההריון (יתר לחץ דם הריוני או רעלת הריון). על כן, נשים אשר סובלות מיתר לחץ דם טרם ההריון, או נשים אשר גילו במהלך ההריון כי ערכי לחץ הדם שלהן גבוהים מהרצוי, מומלץ כי יהיו בטיפול ובמעקב מתאים. זאת, לרבות ניטור ערכי לחץ הדם ומעקב אחר גדילת העובר.

קיימים טיפולים טרם ובמהלך ההריון, המונעים התפתחות מחלות יתר לחץ דם, ומקטינות את הסיבוכים ממחלות אלו במהלך ההריון. הטיפולים כוללים טיפול באספירין במינון גבוה, במידת